BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Politike

Politikani shqiptar kërkon hetimin e Policisë së Shtetit për deklaratën: Po krijon alibi në lidhje me autorin që sulmoi Berishën

Politikani shqiptar kërkon hetimin e Policisë së Shtetit për

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, kërkoi hetimin e Policisë së Shteti në lidhje me inskenimin e alibive për personin që sulmoi ish-kryeministrin Berisha gjatë protestës së kësaj të marte.

Gjatë një deklarate për media Vasili nënvizoi se diagnoza klinike për çrregullime psikotike të 31-vjeçarit është një inskenim, pasi në bazë të të dhënave shtetërore ai është një person që zotëron një patentë dhe që është i aftë mendërisht.

“Policia e Shtetit nuk u referohet dokumenteve të shtetit si zotërimi i patentës, por i referohet dokumenteve të një klinike private që shprehte se i riu shfaq çrregullime psikotike.

Është shumë e rëndë kjo situatë dhe patjetër që organet e hetimit duhet të hetojnë policinë e shtetit për inskenim të alibive në lidhje me autorin”, tha Vasili.

 

Më të lexuarat