BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Politike

Porti i Durrësit/ Berisha akuza të forta drejt Ramës dhe plas prapaskenat

Porti i Durrësit/ Berisha akuza të forta drejt Ramës dhe plas

Gjatë një takimi me demokratët e njësive 1 dhe 3 në Tiranë, Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur në lidhje me projektin e portit të Durrësit teksa theksoi se parlamenti javën e kaluar me shpejtësi të rrufeshme solli grabitjen e portit.

Berisha deklaroi se kryeministri Rama ka marrë vendimin të lumturojë veten dhe “klanin e tij “ duke përvetësuar me një arab pa garë 200 hektarë tokë me vlerë të paktën 3 miliardë euro.

“Parlamenti të enjten e kaluar në një seancë ku jo sikur të ishin përfaqësuesit tuaj, por njerëz që sikur ishin hajdutë dhe vetëm hajdutë. Çfarë bënë, me shpejtësi të rrufeshme sollën grabitjen e portit të Durrësit, pasurisë publike më të çmuar të shqiptarëve, morën 200 hektarë tokë truall në pjesën më të kushtueshme të qytetit, vendosën të mbyllin portin, atë që përpunon 4.8 milionë tonë mallra në vit dhe që ka kapacitet të shkojë gjer në 8 milionë tonë, portin që ka qenë portë e Shqipërisë drejt Perëndimit. Pse, sepse një njeri kryeministër ka vendosur të lumturojë veten dhe klani ne tij duke përvetësuar me një arab pa garë 200 hektarë tokë me një vlerë minimum 3 miliardë euro. Tani do ndërtojë apartamente pa asnjë taksë. E enjtja e kaluar ishte natë hajdutësh, nata më e neveritshme në historinë e parlamentit. Buxhetin që ka të bëjë me shkollat dhe spitalet”, tha Berisha.

Më të lexuarat