BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

Post marrëveshja për Zgjedhoren, Bylykbashi: Ndërkombëtarët e kuptuan çfarë bëri Rama dhe ai u tërhoq

Post marrëveshja për Zgjedhoren, Bylykbashi:

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi tha se kryeministri Rama u përpoq të marrë të gjitha komisionet zgjedhore, por kjo gjë u kuptua nga ndërkombëtarët dhe Rama u tërhoq.
Përfaqësuesi i PD-së në tryezën e Këshillit Politik tha se raporti 5 me 2 në komisione do të ishte një kthim pas 20 vitesh.

"PS tentoi t'i merrte të gjitha komisionet zgjedhore, të gjitha dhe KQZ në çdo rast do të ishte nën kontrollin e mazhorancës. Ti marrë të gjitha komisionet në raportin 5 me 2 do të ishte një kthim pas 20-vjeçar. Kështu kanë qenë komisionet e 2000 që sollën katastrofë. Në 2003 u balancuan, nuk kanë funksionuar siç kërkon ligji, siç do të donim ne, por të paktën nuk kishte betejë politike për komisionet. Është një shprehje që thotë "pse duhet zgjuar qeni që fle". Pse duhej të prodhohej një konflikt politik kur të gjithë do të tregonin që Rama ka kapur të gjitha komisionet. Këtë e kuptuan ndërkombëtarët dhe në fund i vunë gardhin dhe Rama u tërhoq. Pra nuk arriti dot t'i kapte", tha Bylykbashi.