BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Politike

Pothuajse identike, sulmi ndaj Berishës si ai ndaj Berlusconit para 13 vitesh

Pothuajse identike, sulmi ndaj Berishës si ai ndaj Berlusconit para 13

Ish-kryeministri Sali Berisha u godit sot me grusht nga 31-vjeçari Gerti Shehu, para nisjes së protestës që ishte paralajmëruar të mbahej njëkohësisht me samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Shehu, iu shmang truprojave dhe e goditi me grusht Berishën drejt e në fytyrë, por më pas truprojat e ish-kryeministrin iu kundërpërgjigjën duke e dhunuar. Fotografitë me fytyrën e Berishës të gjakosur bënë xhiron e rrjetit dhe pushtuan edhe faqet kryesore të mediave të huaja.

31-vjeçari, sipas një dokumenti të lëshuar nga mjekësia, vuan nga probleme të shëndeiti mendor. Kjo gjë është e konfirmuar edhe familjarët e tij, por edhe nga mjeku që e trajtonte Sadik Lala.

Deri tani, nuk ka provuar se kemi të bëjmë me një sulm të urdhëruar nga politika, pavarësisht pretendimeve nga ana e Berishës.

Por, një rast pothuajse identitik, ka ndodhur edhe me ish-kryeministrin e Italisë Silvio Berlusconi.

Më 13 Dhjetor të vititi 2009, teksa Berlusconi mbante një miting në sheshin “Piazza Duomo” të Milanos u godit në fytyrë nga një statujë e hekurt e Katedrales së Milanos. Ngjarja ndodhi në momentin kur Berlusconi po futej në makinë dhe po përshëndetej me mbështetësit e tij, teksa statujën e hodhi nga largësia, 42-vjeçari në atë kohë, Massimo Tartaglia.

Berlusconi u shfaq i gjakosur në fytyrë, teksa mbështetësit e tij iu sulën agresorit. Massimo Tartaglia vuante prej 10 vitesh nga probleme të shëndetit mendor dhe nuk njihej si një aktivist. Atij iu gjetën në xhep edhe një suvenir i vogë, një kryq, si edhe një kanaçe me spraj piperi.

Më poshtë, videot e të dyja sulmeve ndaj liderëve politik.

 

Më të lexuarat