BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

Pranoi uljen në tryezë me PS për Reformën Zgjedhore, Basha reagon sërish: Do të plotësojmë …

Pranoi uljen në tryezë me PS për Reformën Zgjedhore, Basha

Kreu i opozitës Lulzim Basha i ftuar në Abcnews, deklaroi se opozita do të bëjë gjithçka për të plotësuar rekomandimet e OSBE-ODHIR për Reformën Zgjedhore.

I pyetur për sistemin zgjedhor, Basha tha se nuk është problemi i sistemit, por manipulimi dhe vjedhja e votës që po bëhet nga rama dhe kriminelët që ai ka në krah.

Sipas Bashës më në fund shqiptarët e kanë kuptuar dhe sëbashku nuk do të lejojnë më Ramën që të veshë me pushtet kriminelët siç ka bërë këto 7 vite.

‘Opozita do të bëjë gjithçka për të plotësuar rekomandimet e OSBE-ODHIR. Edi rama nuk e ka problem sistemin, por tek manipulimi dhe vjedhja e votës..

Kësaj radha do ta kënë shumë të vështirë që me kriminelët që kanë në krahë, me këa njerëz ti imponohen prapë shqiptarëve. Më në fund edhe të majtët e kanë kuptuar se armiku i shqipërisë është Edi Rama’, deklaroi Basha.