BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

“Pranuan bashkëpunimin me Metën”, deputetja zbulon "sekretet" brenda partisë: Ja kush e 'dërgoi' PD në katastrofë

“Pranuan bashkëpunimin me Metën”, deputetja zbulon

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet e zgjedhjeve vendore të 14 majit ishin katastrofike.

Ajo tha se e gjitha kjo është si pasojë e  mos daljes me një kandidatë të vetëm dhe e mosbashkimit të Partisë Demokratike.

Pampuri shtoi se në mbledhje Partia Demokratike e udhëhequr nga Alibeaj ka qenë më e gatshme për një bashkim, pasi propozuan që kandidatët demokrat të dilnin në zgjedhje nën logon e Partisë Demokratike, por ata zgjodhën bashkimin me Metën.

“Ne e shtrimë dorën që kandidatët të vinin të kandidonin nën logon e Partisë Demokratike edhe pse ishim kundër primareve pasi u bënë të njëanshme. Nuk e pranuan bashkimin, pranuan bashkimin me Ilir Metën, pranuan që ata demokratë që kishin me vete të shkonin me Ilir Metën, rrinin e thoshin që ne shumica e ju pakica, vijuan me këtë rritëm e ja ku jemi.

Duhet të dilnim të gjithë me një kandidat nën logon e Partisë Demokratike. Nuk u arrit, e çuan Partinë Demokratike në katastrofë. Ky rezultat është mirëfilli rezultat katastrofik. Edhe pse dalin e ankimojnë, sepse ka pasur por edhe në 2021 kishte vjedhje, përdorim administrate e të tjera me radhë, por me një humbje kaq të thellë duhet edhe një analizë.

Nuk mund të dalësh sa herë që humbet të tregosh gishtin e të thuash “ai e kishte fajin”, nuk mund të përsërisësh të njëjtin refren”,-tha Orjola Pampuri.