BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x
BREAKING NEWS

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e vizitës së presidentit turk dhe bën deklaratën e papritur

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr
x

Politike

PRAPASKENAT! Teksa po përplasej me Bashën, zbulohet se çfarë i tha kryeministri Rama Taulant Ballës në Kuvend

PRAPASKENAT! Teksa po përplasej me Bashën, zbulohet se

Në seancën plenare që u mbjat ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë janë formuar 4 Grupe Parlamentar, por LSI duke qenë se ka pasur vetëm 4 deputetë, nuk është përfshirë në asnjë grup.

Ndërkohë, Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, propozoi që anëtarët e Komisioneve të mos votoheshin ditën e sotme, ku dhe ka kërkuar që këto Komisione të përfshiheshin edhe deputetët e LSI-së, pasi këta të fundit të bënin propozimet e tyre.

Kreu i PD, Lulzim Basha është përplasur me Taulant Balla, pasi ky i fundit kërkoi që ditën e sotme të trajtoheshin vetëm disa nga pikat e agjendës së seancës parlamentare.

Teksa Basha i fliste me tone të ashpra Ballës duke i thënë madje ‘Mos na bëj dërr dërr’, Balla i përgjigjet duke i kërkuar ‘miqësisht që emocionet t’i linim jashtë kësaj salle.’

Mirëpo pikërisht gjatë kësaj përplasje ka nddërhyrë Rama, i cili e porosit Ballën të mos merret me Bashën .“Mos u merr me atë!”