Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Premtimi i Klevis Balliut po i befason të gjithë

Postuar: 15/05/2019 - 20:43

Vazhdon qëndresa e banorëve të ‘Unazës së Re’, të cilët prej disa muajsh, çdo pasdite dali në rrugë për të protestuar kundër prishjeve të banesave apo dhe bizneseve nga ana e qeverisë.

I pranishëm në protestë ishte dhe ish-deputeti Klevis Balliu.

"Të gjithë të burgosurit për shkak se mbrojtën shtëpitë e tyre, kur PD-ja të vijë në pushtet do ti dëmshpërblejë si të burgosur politik," është shprehur ndër të tjera Balliu.

“Sot unë u jap një premtim solemn të gjithë atyre të ndaluarve që mbahen në qeli sepse mbrojtën shtëpitë e tyre, që do dëmshpërblehen si të burgosur politik. Ata njerëz duhen dekoruar dhe jo burgosur. Nuk ka qeveri të korruptuar që mund të ndalojë këtë uragan. Ndaj unë u bëj thirrje të vazhdojmë së bashku te Unaza deri në anulimin e plotë këtij projekti famëkeq të një drogaxhiu, të një organizate kriminale që e ka emrin Rilindje. Të gjithë bashkë me datën 25 të bashkohemi të thërrasim miq e shokë për të ndaluar kthimin e zgjedhjeve të Enver Hoxhës dhe për zgjedhje të ndershme. Dhe jo për një parlament palaçosh si ky që nuk përfaqëson qytetarët shqiptarë”, tha Balliu.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax Neës ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte masive, por u shua me ndërhyrjen e Sorosit.

Postuar: 26/05/2019 - 20:45

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:46

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk

Postuar: 26/05/2019 - 18:38

I ftuar në studion e Fax News,  drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka