BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

Prençi kërkon shpjegim nga Noka: Si ka mundësi mora 16 vota te zona ku kam vëllezërit e kushërinjtë? Muli tallet dhe kërkon numrin e këpucës të Ylli Rakipit: Faleminderit kaq kisha

Prençi kërkon shpjegim nga Noka: Si ka mundësi mora 16 vota te

Primaret e PD-së në Kamëz kanë qenë më të kontestuarat nga dy prej kandidatëve Shemsi Prençi dhe Asllan Dogjani.

Ata, në një farë mënyre kanë mbetur të habitur me numrin tepër të lartë të votave që ka marrë kundërshtari i tyre Arjan Hoxha. Kjo ka nxitur Dogjanin dhe Prençin të hedhin akuza për manipulimin e listave.

Prençi tha se Partia Socialiste është angazhuar fuqishëm për të zgjedhur kandidatin më të dobët në Kamëz. Ai madje kërkoi shpjegime nga deputeti Flamur Noka, se si ka mundësi që mori vetëm 16 vota në një zonë ku ka një pjesë të madhe të fisit të tij, vëllezër e kushërinj.

Noka nuk ka patur asnjë koment, madje e ka devijuar diskutimin duke bërë batuta. “Flasim edhe për gomat e makinës time, se më janë konsumuar pak”, tha Noka.

Rezultati i primareve të Kamzës ishte, i pari Arjan Hoxha me 2095 vota, i ndjekur nga Asllan Dogjani me 1049 vota dhe Shemsi Prençi me vetëm 207 vota.

Pjesë nga debati në emisionin “Të Paekspozuarit”:

Shemsi Prençi: Noka e di mirë përbërjen demografike, të ardhurit nga Kukësi dhe Dibra, përbëjnë 50%. Pikërisht në këto qendra votimi, ku janë më së shumti vëllezërit dhe kushërinjtë e mi, kam marrë vetëm 16 vota dhe kundërshtari im merr 422 vota dhe Asllan Dogjani merr 60 dhe unë marr vetëm 19 vota. Ka investim të madh të PS për të zgjedhur kandidatin më të dobët.

Ylli Rakipi: Përgjigju zotërisë..

Noka: Ylli, a mund të diskutojmë edhe për numrin e këpucës që ke ti?

Rakipi: 42

Noka: Faleminderit, kaq kisha.

Noka: S’kam asnjë koment

 

Më të lexuarat