BREAKING NEWS

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19
x

Politike

Presidenca njoftim të rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë në orën 13:15

Presidenca njoftim të rëndësishëm, ja çfarë

Situata politike në vendin tonë vazhdon të mbetet e trazuar. Bëhet me dije se Presidenti Ilir Meta ka lajmëruar se do të mbajë një konferencë për mediat sot në orën 13:15.

Nuk dihet ende për çfarë do të flitet dhe cilat do jenë temat që do trajtohen.

Në mes të akuzave për dështimin e reformës në drejtësi, Presidenti Ilir Meta theksoi dy dite me pare edhe një herë se është i vetmi aktor i përgjegjshëm dhe me integritet në këtë çështje. Kreu i shtetit paralajmëroi se nga ana e tij nuk do të ketë më përpjekje për bashkim të palëve politike, pasi ato u shuan me shembjen e teatrit kombëtar.

Më të lexuarat