BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja me sa vite burg (Emrat)

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja
x
BREAKING NEWS

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x

Politike

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, mori fjalën sot në parlamentin e Shqipërisë duke folur për marrëdhëniet e ngushta mes dy vendeve.

Në fjalën përshëndetëse të tij, presidenti turk tha se dy vendet nuk do të lejojnë askënd që të prishë marrëdhënien e bukur të krijuar mes Shqipërisë dhe Turqisë.

“Në emrin tim dhe të kombit tim ju përshëndes me ndjenjat më të përzemërta. Ramë dakord që rritja e kontakteve dhe bashkëpunimit tonë duhet të japë zhvillim të marrëdhënieve tona. Pas shpalljes së Republikës së Turqisë është bërë një nga marrëdhëniet e para me Shqipërinë, dhe kjo marrëveshje që quhet marrëveshja e përjetshme e miqësisë, tregon se marrëdhëniet tona nuk janë vetëm nëpërmjet shteteve por edhe njerëzve.

Edhe pse kemi distancë gjeografike, jemi fqinj. Kemi histori të përbashkët. Gjenden kudo, jo vetëm në politikë. Këto marrëveshje të bashkëpunimit tonë janë të palëkundura. Marrëdhëniet tona janë në nivelin e partneritetit strategjik.

Duhet të synojmë stabilitetin dhe qetësinë e vendeve tona, të Ballkanit dhe të gjithë botës. Kur Shqipëria e Turqia bashkëojnë duart, me lejen e të madhit Zot, nuk ka gjë që mund të mos e arrijmë. Bashkë nuk do të lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme,” tha Erdogan.

 

Më të lexuarat