Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Presidenti është kthyer në parti të tretë të opozitës", deputetja e thotë hapur pse Meta po i kthen ligjet

Postuar: 16/05/2019 - 17:37

Deputetja socialiste dhe ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e  pyetur për vendimin e presidentit Meta për mos shkarkimin e  rektorit Mynyr Koni, Nikolla u shpreh se Meta është kthyer në një parti të tretë të opozitës.

"Pa dashur ta komentoj shumë, Presidenti i Republikës është kthyer në një parti të tretë të opozitës. Janë shumë ligje që ai po kthen, dekrete të kryeministrit. Jemi të gjithë dëshmitarë. Është shumë e rëndësishme që aktorët e jetës së Universitetit ta shohin këtë çështje me shuëm seriozitet, për të ndryshuar sjelljen dhe për të zgjidhur një ngërc konfliktual që ka kapur strukturat e këtij Universiteti."- tha Nikolla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 12:30

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi tregoi dje sesi ish-kryeministri Sali Berisha mund të përballet me drejtësinë e re.

Postuar: 25/08/2019 - 12:22

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bër

Postuar: 25/08/2019 - 11:30

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë pretendimet e Presidentit

Postuar: 25/08/2019 - 10:47

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook ku shpreh

Postuar: 25/08/2019 - 09:45

Kreu i qeverisë përgënjeshtroi lajmin se ishte larguar për pushime në Greqi, lajm i cili u publik

Postuar: 25/08/2019 - 09:20

Benefitet që u ofron ligji duket se shfrytëzohen mjaft mirë nga pushtetarët shqiptarë.

Postuar: 25/08/2019 - 08:56

Dalin në dritë të tjetra fakte sa i takon skandalit me falimentimin e bankës italiane “Vene