Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Presidenti i ri, PS-LSI dialog me opozitën për një emër konsensual

Postuar: 15/04/2017 - 12:27

Në takimin i cili ka zgjatuar më shumë se një orë e gjysmë,  Rama dhe Meta kanë vendosur të vijojnë procedurat kushtetuese për zgjedhjen e presidentit por pa dhënë emër konkret me qëllim gjetjen e një konsensusi me opozitën.

 Ilir Meta:  Kemi vendosur të vazhdojmë procedurat kushtetuese për zgjedhjen e presidentit të ri por pa paraqitur asnjë emër, pa mbështetur asnjë kanidaturë pa dialoguar dhe pa bërë përpjekje për të arritur konsensus edhe me opozitën për çështjen e presidentit edhe pse kjo  maxhorancë ka 90 vota gati në parlament. Nuk do paraqesim kandidaturë sepse duam që presidenti të jetë konsensual.

Ky ishte nje nga tre konkluzionet e takimit Rama-Meta të mbajtur sot në hotel Tirana.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l