BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

“Presidenti ka bërë thirrje për vrasje makabre”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat dhe bën deklaratën e fortë për Ilir Metën: Ai ka goditur Parlamentin!

“Presidenti ka bërë thirrje për vrasje makabre”,

Me nismën e mazhorancës, Kuvendi miratoi me 97 vota pro dhe 6 kundër ngritjen  e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta.

Prittë që brenda 3 javësh Meta të shkarkohet me pretendimin se Presidenti u përfshi në fushatë elektorale dhe shkeli Kushtetutën.

Analisti Frrok Çupi i ftuar mbrëmjen e djeshëm në emisionin ‘Spotlight’ u shpreh se presidenti ka goditur Parlamentin dhe të gjithë elementët e shoqërisë.

“Presidenti e ka goditur fort pjesën që mban të gjallë aktivitetin ekzekutiv, jetën e njerëzve, sigurinë, kufirin, pandeminë, tërmetin, ushqimin, etj. dhe ai i thotë bandë, i thotë grup kriminal. Çfarë do të bëjë ky Parlament? Do të rrijë të shohë Presidentin se si godet të gjithë elementët e shoqërisë, se si godet të gjithë të zgjedhurit? Mos harrojmë që kemi një president i cili në pikun e influencave të aleatëve të NATO-s dhe SHBA-ve godet SHBA-të, godet aleatët e kombit dhe të shtetit. Ke një president i cili bën thirrje për primivitizëm për vrasje makabre.”, tha Çupi.