BREAKING NEWS

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Yuri Kim

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i
x

Politike

Presidenti Meta dërgoi tek “Venecia” Kodin Zgjedhor, Oliver Varhelyi jep mesazhin e rëndësishëm: Parlamenti duhet të marrë...

Presidenti Meta dërgoi tek “Venecia” Kodin Zgjedhor, Oliver

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, i ka sugjeruar Parlamentit që të presë opinionin e Venecias përpara se të rrëzojë dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili riktheu në Kuvend Kodin e ri Zgjedhor.

"Venecia; do të sigurojë këshilla të shpejta për palët e interesuara shqiptare mbi zbatimin e Ndryshimeve Kushtetuese të 30 korrikut. Parlamenti duhet të marrë në konsideratë pritjen e revotës për të marrë parasysh këtë këshillë. Shkoni në zgjedhjet e lira dhe të ndershme në prill 2021."