Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Presidenti Meta shpalli ‘të padëshiruar’ ambasadorin Borchard, reagon zyra e OSBE në Tiranë

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Berndt Borchardt, ka ardhur edhe një reagim zyrtar. Zyra e OSBE bën me dije se për momentin nuk ka asnjë qëndrim zyrtar për aktin e Metës. “Për momentin nuk kemi asnjë qëndrim zyrtar për këtë çështje”-, ka deklaruar OSBE.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 19:27

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se prishja e godinës nr. 15 në Qytetin Studenti është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 08/12/2019 - 19:03

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Gazmend Oketa, shprehet se kërkesa e kryeministrit Rama ës

Postuar: 08/12/2019 - 18:48

Avokat Spartak Ngjela deklaroi se tre persona janë përgjegjës për pasojat e tërmetit shkatërrues

Postuar: 08/12/2019 - 18:37

Kryeministri Edi Rama ka fshirë postimin në Twitter vetëm një orë pasi i bëri thirrje Lulzim Bash

Postuar: 08/12/2019 - 18:13

Lideri i Partisë Popullore Europiane Donald Tusk ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxo

Postuar: 08/12/2019 - 18:03

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me ftesën e kryeministrit Edi Rama për kryedemokratin Lulzim

Postuar: 08/12/2019 - 17:17

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD Abi Malltezi thotë se shembja e Godinës 15 në Qytetin