BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x

Politike

Presidenti/ Nano bën deklaratën e fortë: Është kollaj të jesh si Ilir Meta, ai që do vij ta ngrejë stekën lart

Presidenti/ Nano bën deklaratën e fortë: Është kollaj

Përsa i përket çështjes së Presidentit, analisti Mustafa Nano i ftuar në MCN TV, tha se Ilir Meta e ka vendosur stekën presidenciale në një nivel të ulët dhe sipas gazetarit një President duhet të jetë pikë së pari Presidencial.

"Nuk më duket pa gjë kjo e Çollakut, ekziston si hipotezë, pasi duke e ndjekur procesin të shkon mendja se mund të jetë përpjekje e mazhorancës për të marrë Presidentin, por mund të kemi dhe ndonjë surprizë. Unë nuk e përjashtoja, por as që mazhoranca të vendosë një person nga bota opozitare.

Meta e ka vendosur stekën presidenciale në një nivel të caktuar, sipas meje e ka vendosur shumë ulët. Meta ka qenë president që ka bërë lojëra politike, dhe e kemi parë në rrethanë presidenciale, duke folur në studio televizive. Meta nuk ka qenë presidencial, është kollaj të jesh më i mirë si Meta, ai që do vijë duhet të vendos stekën më lart. Duhet një emër i fortë.

Është ngjarje e pamundur të zgjidhem unë President, se nëse i shkon mendje te njerëz të serës sime që s’janë pjesë e klasës politike atëherë që ata i bie që janë më të mirë sesa ne kemi menduar. Vendimi i parë që do marr, do vij në studion tënde me kravatë.

Presidenti duhet të jetë presidencial, të respektojë Kushtetutën, ligjet, të ketë respekt për veten, duhet të shndërrohet president të Uniteti Kombëtar. Presidenti nuk duhet të shkelë në një studio televizive. kush zgjidhet president duhet ta konsiderojë fundin e jetës së tij politike. Nuk mund ta shohësh si serum Presidencë. Siç do bëjë Meta, siç tentoi Topi”, tha Nano.

 

Më të lexuarat