BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

Presidentit i ri/ “Opozita ka rënë në grackën e Ramës”, Gjekmarkaj: Do tallet me emrat e propozuar si me deputetët gjatë fushatës elektorale

Presidentit i ri/ “Opozita ka rënë në grackën e

Deputeti Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, ka folur mbrëmjen e sotme për procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri.

Gjekmarkaj e quan aspak serioze ofertën e kryeministrit Rama që opozita të dalë me propozime për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit.

Gjekmarkaj tha se opozita ka rënë në grackën e Ramës, pasi ai mund të marrë listën me propozime dhe t’i tallë figurat, njëjtë siç bëri gjatë fushatës elektorale të vitit të kaluar, ku nxori fotot e deputetëve demokratë.

Agron Gjekmarkaj: Nuk është e lehtë të flasësh duke pasur parasysh realitetin e opozitës. Do ishte mirë që opozita të kishte një kandidat të vetëm.

Situata nuk është ndër me të mirat. Mund të pohoj si dëshmitar i tërhequr, nuk më duket se ka pasur një vullnet tek grupet e opozitës për të shkuar drejt një konsensi.

Grupimet e tjera, Alibeaj është në opozitë të vështirë, i thonë i shitur, është dhe kjo trysni. Zoti Alibeaj mund të kishte treguar më tepër vullnet për të tërhequr ata që janë drejtuar drejt foltores.

Kemi rënë në grackën retorikë të kryeministrit dhe të lojës së tij. Ai thotë sillni emrat dhe fillon e qesh pastaj, ky i ka vesh të gjatë, ky s’më pëlqen se është kaçurrel.

Në fushatë, Kryeministri ka nxjerrë foton time të Markut, ka bërë gallatë, kështu që mund ta bëjë të marrë listën me presidencën dhe ta tallë, ky i ka dhëmbët e prishur, ky… Na ka nxjerrë fotografitë atje, s’kishim ndonjë faj ne se s’ishim të bukur apo jo.