BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x

Politike

“Presion”/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e takimit mes Yuri Kim dhe Ilir Metës

“Presion”/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e takimit mes Yuri Kim

Avokati Spartak Ngjela komentoi në studion e Euronews Albania takimin mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Ngjela mendon se Kim i ka shkuar në zyrë Metës për t’i thënë që duhet të heqë dorë nga deklaratat se do ketë kryengritje apo do ketë përmbysje.

“Diplomaci ka qenë. Takimi m’u duk normal por këto janë takim me presion si rregull. Pas takimit të shohim se çfarë takimi do mbajë Meta. Do vazhdojë të thotë kjo do bëjë kryengritje? Do vazhdojë të thotë që në datën kaq përmbysemi?  Mendoj që ka dashur t’i thotë që këto nuk shkojnë, mendoj unë. Nëse nuk vazhdon me këto, ka pasur presion”, u shpreh Ngjela.

Më të lexuarat