Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prezantimi i programit, shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit

Prezantimi i programit, shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit

Postuar: 11/09/2013 - 11:17

Shtyhet për në orën 18:00 seanca e Kuvendit, ku do diskutohej në lidhje me programin e qeverisë së re. Sakaq, mazhoranca e re i jep kohë opozitës për t’u njohur me programin qeverisës. Vetëm një ditë më parë, në lidhje me këtë çështje pati një debat të ashpër.

Opozita paralajmëroi masa ekstreme, pasi debati në Kuvend për programin e qeverisë po bëhej pa u njohur më parë me programin. Pak orë më vonë, mazhoranca e shpërndau programin qeverisës. Sot janë mbledhur drejtuesit e grupeve parlamentare të PS, PD dhe LSI, konkretisht Gramoz Ruçi, Edi Paloka dhe Petrit Vasili, të cilët kanë rënë dakord për shtyrjen e seancës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr