Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prezantohen motorrët e rinj të Policisë së Shtetit, Tahiri: Modernizimi i policisë, rruga e duhur

Prezantohen motorrët e rinj të Policisë së Shtetit, Tahiri: Modernizimi i policisë, rruga e duhur

Postuar: 09/02/2016 - 12:26

Drejtori i Përgjithshëm iPolisisë së Shtetit Haki Çako  gjatë prezantimit të mottorrëve të rinj të policisë tha se sy shërbim do të ndikojë drejtëpërdrejtë tek komuniteti
 
Sipas tij,  ndërhyrja me patrulla me motorçikleta do të ndërhyjë shumë më shpejt ku ka nd\evojë për ndihmë.
Ndërsa mi nistri i Brendshëm Saimir Taniri u shpreh se sot i dhanë jetë një tjetër hapi modernizues për Policisë e Shtetit, duke inauguruar motorrët e rinj.
 
Siaps Tahirit, ky hap modernizues dop të shtojë hapin reaguar ndaj policisë. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 09:14

Ushtarakët kërkojnë që Gjykata Kushtetuese të rrëzojë vendimin e Gjykatës së Lartë sa i takon pensioneve për këtë kategori. Dy ditë më parë, Kushtetuesja vendosi që më datën 10 tetor të mbajë seancën e parë mbi ankimin që i është bërë vendimit të Gjykatës së Lartë.

Postuar: 24/09/2017 - 09:12

Ish-të përndjekurit politikë pas një kohe relativisht të gjatë i janë rikthyer përsëri grevave të urisë.

Postuar: 24/09/2017 - 09:07

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Flekenshtajn, ka zbardhur qëllimin e vizitës së tij, zhvilluar pak ditë më parë në Tiranë.

Postuar: 24/09/2017 - 09:03

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme zhvilloi një takim në selinë e Kombeve të Bashkuara në New York me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres.

Postuar: 24/09/2017 - 09:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur krerët e degëve në Tiranë, me të cilët ka diskutuar në lidhje me analizën e humbjes dhe ristrukturimit të partisë.

Postuar: 24/09/2017 - 08:57

Gent Malko, anëtar i kryesisë i së Partisë Demokratike, një prej zërave kritikë të Lulzim Bashës, ka deklaruar se kjo forcë duhet të ringrihet duke fituar besimin e elektoratit

Postuar: 24/09/2017 - 08:55

Partitë e vogla kanë sfiduar PD-PS-LSI sa i takon reformës zgjedhore. Këto forca kanë nisur punën duke mënjanur aleatë e vegjël, por kjo nuk është pranuar prej tyre.