BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Politike

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:

Analisti i njohur Sazan Guri, i cili kandidonte në Primare për bashkinë e Beratit ka arritur që të marrë vetëm 32 vota. Fitues u shpall Zija Ismaili me 527 vota.

Guri ka reaguar përmes një postimi në Facebook pas shpalljes së rezultatit. Ai ngre akuza për manipulim të rezultatit.

“Nuk vura vezhgues sic me kerkuan se nuk e kuptoja dot te vidhesh vota brenda llojit. As nuk ndenjta deri ne fund, se kur delnin pas votimit me thoshin ‘profesor i madh’ dhe te shketet i tradhtonte fytyra, zeri, mbi te gjitha syte qe i hiqnin shpejt nga shikimi dhe pashe c’pashe ika nga mesdita. duke mos iu dhene doren atyre qe nuk e meritonin dhe pas disa oresh me thane rezultatin:

une, nga 610 persona qe votuan prej 2400 antareve te PD qe ishin shtuar me 500 simpatizant te kandidatit me porosi deri ne 2900 votues, fitova 30 kalores, ose trima qe s’pyeten per presion, ose luftetare qe vrane friken. vetem ne nje qytet.

Mos harroni se nuk ishin as 30 rilindasit tane me dy milion banore ne 1870-1912 ne gjithe trevat ne shqiptare,

Më të lexuarat