BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

Priten ndryshime drastike! Ish-deputeti i njohur i PS-së paralajmëron zhvillime që do të tronditin politikën shqiptare: E keqja tani është përballë...

Priten ndryshime drastike! Ish-deputeti i njohur i PS-së paralajmëron

Ish-deputeti i PS-së Alfred Peza e ka cilësuar si bekim ndërhyrjen e amerikanëve duke filluar nga shpallja non grata të ish-kryeministrit Sali Berisha

Ai tha se tashmë zhvillimet në vendin tonë pritet të jenë interesante. Peza u shpreh se e keqja është përballë amerikanëve dhe largimi i Berishës ishte i nevojshëm pasi Shqipëria nuk e kishte ndërruar elitën post komuniste.

“Amerikanët kanë marrë në dorë punën e Berishës të cilën ne në 30 vite nuk kemi pasur këllqe ta marrim në dorë vetë. Zhvillimet do jenë shumë interesante dhe nga pikëpamja cilësore ajo çfarë ndodhi në 90-tën po ndodh edhe tani, po përmbyset tranzicioni që ne nuk e bëmë në mënyrë të natyrshme. Ndërhyrja e amerikanëve është një bekim ashtu si në 1919-ën Willson arriti përmes konferencës së paqes në Paris çuan në kongresin e Lushnjës dhe zhvillimet më pas, duke përfshirë edhe atë të Kosovës dhe tashmë po bëjnë europianizimin e Shqipërisë. Duke qenë se Shqipëria nuk e kishte ndërruar elitën post komuniste mesa duhej kjo gjë. E keqja tani është përballë amerikanëve”, tha Peza në emisionin “Arnautistan”.