BREAKING NEWS

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e
x

Politike

Priten ndryshime të mëdha/ Kryeministri i Kosovës zbulon tre projektet ambicioze mes Shqipërisë dhe Kosovës të diskutuara me Ramën

Priten ndryshime të mëdha/ Kryeministri i Kosovës zbulon tre

Kryeministri i Kosovës Abdullah Hoti tregoi tre projektet ambicioze që janë diskutuar në takimin me homologun e tij Edi Rama për dy vendet.

“Janë tre projekte konkrete që ne kemi diskutuar, e para që ka të bëj me krijimin e një pike doganore në Durrës për mallrat e Kosovës.

Ndërtimi i një hidrocentrali në territorin e Shqipërisë për të furnizuar Kosovën me energji dhe projekti madhor i lidhjes së dy vendeve tona me hekurudhë.

Në vjeshtë të këtij viti besoj do të gjenden fondet për realizimin e këtij projekti”-tha Hoti.