BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Priten zhvillime të forta! Vjen paralajmërimi nga PD: Së shpejti do dalin para drejtësisë...

Priten zhvillime të forta! Vjen paralajmërimi nga PD: Së shpejti

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD, Arbri Agalliu foli për ‘Masakrën Zgjedhore’ të 25 prillit.

Ai paralajmëron se së shpejti para drejtësisë do dalin ata që bënë ‘Masakrën Zgjedhore’.

“Partia nuk duhet të mbante maska me numrin 12, po ashtu kryeministri bëri fushatë duke bërë propagandë me investimet. Gjatë fushatës ata shkojnë në inaugurim dhe bëjë fushatë kundër çdo lloj rregulli dhe kodi zgjedhor atëherë vlen të besosh që këtu ka manipulim të frikshëm. Dega e PD në Vlorë ka çuar në prokurori abuzime të jashtëzakonshme dhe punësime nga administrata.

Ne do të marrim hapa të nevojshme që na lejon kushtetuta për të vendosur para drejtësisë subjekte të cilët përdorën çdo mënyrë për të jetërsuar vullnetin e votuesit, duke filluar nga reagimi në kuvend dhe më pas deri në Komisionet Hetimore.

A është regjim apo do e luftoni me Komisione Parlamentare? Disa prej tyre nduk duhet të ulen në Kuvend por e kanë dikur tjetër. PD do të vendosë drejtësi dhe ne nuk do të lëmë asgjë pa ndryshuar. Është rënë dakord që mbledhja e radhës të zhvillohet në datën 20, kurse pretendimi është pa vlerë dhe një lojë që bëhet.

PD ka komunikim të vazhdueshëm më ndërkombëtarët për këtë çështje. Duke përdorur të gjithë strukturën që njeh ligji për të vendosur para drejtësisë ata që kanë ndryshuar këtë vullnet. Mos harro që ka zhvillime. Do të ketë zhvillime për daljen para drejtësisë se emrave që janë konfirmuar. Ka nisur një gjë, po të shikoni pak qarkun e Vlorës ç’po bëhet. Nuk mban më ujë pilafi dhe nuk mban më askush përgjegjësi për urdhrat që dihet kush i jep”, tha ai për Fax News