BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Politike

Priten zhvillime të reja, Spartak Ngjela tregon si mund të zgjidhet konflikti në Partinë Demokratike: Kjo është e vetmja gjë që mund të bëjë Sali Berisha

Priten zhvillime të reja, Spartak Ngjela tregon si mund të zgjidhet

Avokati Spartak Ngjela ka folur për zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike, debatet e së cilës janë zhvendosur në Kuvendin e Shqipërisë.

Avokati Ngjela tha se në këtë situatë vetëm ligji elektoral mund t’i japë zgjidhje konfliktit brenda PD-së.

‘I ka përjashtuar nga grupi me Këshillim Kombëtar. Këtu do të ndahet shapi nga sheqeri dhe këtë e ndan ligji. Duhet forcë juridike dhe jo forcë fjalë. Përjashtimi i tyre është brenda statutit? Nga grupi di që të përjashton Këshilli Parlamentar. Tani do të shohim do të nxjerrë Saliu kandidatë për bashkitë, jo nuk ka për ta bërë, e vetmja gjë që mund të bëjë është të jetë i pavarur’, tha Ngjela, duke shtuar: ‘Nëse Berisha do ta kishte marrë selinë, do të merrte të gjithë bazën juridike brenda selisë. ‘Selinë nuk e mori dot. Tani çështja është ose të pavarur ose me një parti tjetër’, u shpreh më tej avokati.

 

 

 

Më të lexuarat