BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

Pritet të çertifikohet mandati i Nuri Belbës/ Kryebashkiakja e opozitës bën lëvizjen urgjente në gjykatë (Zbardhet dokumenti)

Pritet të çertifikohet mandati i Nuri Belbës/ Kryebashkiakja e

Miranda Rira, kryebashkiakja në detyrë e Prrenjasit, ka kërkuar të jetë e pranishme në seancën gjyqësore ku pritet të çertifikohet mandati i Nuri Belbës, fitues nga votimet e 30 qershorit.

Rira i është drejtuar gjykatës së Elbasanit me një kërkesë përmes të cilës kërkon të jetë e pranishme si palë e tretë.

“Ky proces i paligjshëm e bën mandatin e tij automatikisht të paligjshëm dhe si i tillë nuk mund të vërtetohet nga ana e gjykatës si kryetar bashkie”, shkruan Rira. Nuk dihet nëse kërkesa e Rirës do të merret parasysh apo jo, por deri më tani i vetmi kryebashkiak që nuk është konfirmuar nga gjykata është ai i Vorës.