BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x

Politike

Pritet thellim i krizës? Frrok Çupi komenton zgjedhjen e presidentit të ri dhe parashikon çfarë do të ndodhë

Pritet thellim i krizës? Frrok Çupi komenton zgjedhjen e presidentit

Analisti Frrok Çupi ka komentuar lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri për të cilin u shpreh se e gjithë kjo çështje i kujton novelën e Kadaresë ‘Ra ky mort e u pamë’.

Ai tha se Presidenti ka rëndësi, por zgjedhja e tij jo sepse kushtetuta e ka krijuar në atë mënyrë që nuk krijohet krizë.

“Ky moment politik më sjell në mendje një novel e Kadaresë ‘Ra ky mort e u pamë’. Kjo i shkon shumë kësaj që po ndodh, domethënë ra çështja e presidentit dhe politikës i erdhi një zog në dorë për tu marrë me një punë. Presidenti ka rëndësi, por zgjedhja e tij nuk ka rëndësi. Ai është mbajtësi i penës së sovranitetit etj etj, por zgjedhja e tij është shumë e thjeshtë dhe kushtetuta e ka krijuar në atë mënyrë që nuk krijohet krizë”, tha Çupi.

Më të lexuarat