BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Privatizimi i bazës detare/ Meçollari: Shtabi i Përgjithshëm ka detyrimin ligjor fillimin e procedurës

Privatizimi i bazës detare/ Meçollari: Shtabi i

Artur Meçollari tha se privatizimi i bazës detare të Limionit, është i paligjshëm pasi sipas tij fillimin e procedurës për privatizim duhet ta nisë Shtabi i Përgjithshëm dhe jo Forcat Detare.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, Meçollari tha se aplikimi i VKM-së 54 mund të fillojë vetëm pas miratimit të Presidentit.


“Pronat pranë përhapjes është në përdorim dhe në këtë rast në bazë të ligjit të pushteteve, Institucioni i cili fillon ligjërisht modifikimin është Shtabi i përgjithshëm, jo forca detare. Shtabi i Përgjithshëm ka detyrimin ligjor fillimin e procedurës, deri te Presidenti i cili miraton dhe nëse Presidenti miraton ndarjen e pronës, pas kësaj mund të filloj aplikimi i VKM-së 54 për këtë pronë”, -tha ish-zëvendës komandanti i Forcave Detare, Artur Meçollari.