BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

Pro apo kundër djegies së mandateve? Fatbardh Kadilli zbulon qëndrimin e tij dhe bisedën me Bashën para marrjes së këtij vendimi

Pro apo kundër djegies së mandateve? Fatbardh Kadilli zbulon

Gjatë një interviste televizive, anëtari i PD-së Fatbardh Kadili, ka folur edhe në lidhje me djegien e mandateve.

Kadili u shpreh se ka qenë kundra djegies së tyre dhe se Bashës i ka thënë se ka tre arsye që është kundra këtij vendimi.

“E para unë nuk kisha asnjë mandat dhe nuk mund të flisja për etikë për mandate të tjetër kujt. E dyta nuk shikoja asnjë përfitimin nga kjo, përvese dëm. E fundit, në këtë kulturë politike që kemi ne, kulturën e vetësakrifimit si një shpërblim për të nesërmen. Pra kjo bisedë është bërë para se të digjen mandatet.”- u shpreh Kadilli.