Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Problemet me HEC-et, Rama nga Berati: Të trashëguara, nuk i vendosim minën Shqipërisë

Postuar: 23/02/2018 - 17:39

Nga Berati ku u mbajt mbledhja e radhës e Këshillit të Ministrave, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qeveria po përballet me probleme për kontratat e HEC-eve të trashëguara.

Gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, Kryeministri bëri me dije se pas diskutimit për HEC-in mbi Kanionet e Osumit, do të shikohen më me kujdes projekte të tilla.

“Kemi probleme me HEC-et e trashëguara. Nuk do të lejojmë asnjë vepër industriale aty ku cënohet e ardhmja e industrisë së turizmit. Kjo nuk do të thotë që nuk do ndërtohet asnjë HEC në Shqipëri, por do të jemi shumë të vëmendshëm. Nuk do t’i vëmë Shqipërisë asnjë minë në asnjë sektor”, u shpreh Kryeministri Edi Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/03/2018 - 07:16

Nuk kanë të ndalur largimet nga Lëvizja Socialiste për Integrim.

Postuar: 17/03/2018 - 07:13

Lëvizja Socialiste për Integrim dhe veçanërisht Presidenti Ilir Meta, duket se kanë filluar të hedhin grepat ndaj Partisë Socialiste për të rifilluar një tjetër bashkëpunim.

Postuar: 17/03/2018 - 07:10

Lëvizja Socialiste për Integrim është ende e pavendosur nëse do të shkojë me PD në zgjedhjet vendore.

Postuar: 17/03/2018 - 07:09

Teksa nga zgjedhjet vendore na ndan edhe një vit, debatet për këtë proces janë ndezur që tani.

Postuar: 17/03/2018 - 07:05

LSI, për fatin e keq, lindi, u rrit dhe po i afrohet “vdekjes” si një shoqëri me përgjegjësi të kufizuar, objektivi i vetëm i së cilës ishte dhe ka mbetur sigurimi i

Postuar: 16/03/2018 - 21:18

Nënkryetarja e Bashkisë Lezhë Alfrida Marku ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të kësaj bashkie Fran Frrokaj dhe 22 personave të tjerë pasi akuzohen për ‘tjetërsim të

Postuar: 16/03/2018 - 20:21

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një statusi nw Facebook shkruan se mijëra të rinj nga mosha 7 deri në 17 vjeç largohen drejt Europës të pashoqëruar, du