BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin: 130 raste të reja brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin: 130 raste të
x

Politike

Profesori i njohur Kabo “kryqëzon” keq Metën: Ligjshmëria e parlamentit, jo sipas interesave

Profesori i njohur Kabo “kryqëzon” keq Metën:

Në lidhje me ndryshimet Kushtetuese të miratuara ditën e djeshme në Parlament ka reaguar Profesori i njohur Përparim Kabo, ku ka folur sot në lidhje me ndryshimet e fundit.

Në një lidhje për emisionin Top Talk, profeso Kabo është pyetur ndër të tjera, nëse ishin të domosdoshme ndryshimet kushtetuese nga ky parlament, të cilin presidenti e ka cilësuar jo legjitim.

Kabo tha se “Parlamenti o është i ligjshëm, o nuk është. Nëse disa ligje i ka miratuar dhe dekretuar presidenti. Tani del i ligjshëm kur nuk të prek interesat edhe nuk është kur ty të preken interesat”-tha profesor Kabo.