Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Profil/Grida Duma, nga studentja që u dashurua me profesorin, në kandidaten për kryetare në Bashkinë e Durrësit

Profil/Grida Duma, nga studentja që u dashurua me profesorin në kandidaten për kryetare në Bashkinë e Durrësit

Postuar: 15/04/2015 - 14:18

E lindur në vitin 1977, Grida Duma është emri i Partisë Demokratike që do të përpiqet të thyeje Vangjush Dakon në Durrës.

Duma tanimë e njohur për publikun, fillimisht ka mbajtur postin e zv.ministres së Integrimit.  Grida Duma ka tre motra, të cilat janë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo u martua me profesorin e saj në moshën 20 vjeçare, pasi u dashuruan në fakultet, dhe fryt i martesës së tyre është një djalë. Në fakt, Grida nuk preferon të mbajë mbiemrin e bashkëshortit, por mban mbiemrin e saj. Pedagogu që u martua me studenten quhet Ilir Shqina, dhe është i njohur në diplomaci.

 

 

Grida Duma dhe diplomati Ilir Shqina kanë 18 vjet të martuar dhe kanë një djalë. Disa ditë më parë u përfol divorci i çiftit, por Grida përgënjeshtroi gjithë zërat për ndarje.

Grida Duma shkollën e mesme e ka bërë në Durrës dhe më pas vazhdoi universitetin e Shkencave Sociale departamenti i Filozofisë. Ndërkohë ka një master në Administrim Biznesi në Universitetin e Tiranës.

 

Në përfundim të qeverisjes së PD, nga viti 2011 deri në 2013 kreu detyrën e zv.ministres së Integrimit, në krah të ministres Majlinda Bregu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 19:44

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita do të udhëheqë revoltën qytetare duke paralajmëruar nisjen e protestave mbarëpopullore.
 

Postuar: 16/01/2019 - 19:41

Kandidati i propozuar për rolin e Ministrint të Jashtëm, Gent Cakaj ka qenë në qëndër të vëmend

Postuar: 16/01/2019 - 19:27

Mazhoranca miratoi  pasditen e së mërkurës vetëm me votat e saj dekretet e shkarkimit dhe

Postuar: 16/01/2019 - 19:17

Ish-kryeministri Sali Berisha është tensionuar në folturen e Kuvendit ku ka paralajmëruar kryem

Postuar: 16/01/2019 - 18:59

Mazhoranca miratoi dekretet e Presidentit sa i takon ministrave të rinj.

Postuar: 16/01/2019 - 18:32

Banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish sot në protestë nga ku kërkojnë  që të

Postuar: 16/01/2019 - 18:30

Seanca e jashtëzakonshme plenare për të votuar dekretet e presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet