Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Programi qeverisës i kabinetit Rama, seancë maratonë debati

Programi qeverisës i kabinetit Rama, seancë maratonë debati

Postuar: 14/09/2013 - 12:04

Kuvendi zhvillon sot debatin në lidhje me programin qeverisës të kabinetit “Rama”. Seanca ka nisur në orën 10:00. Secili nga deputetet e opozitës ka në dispozicion 20 minuta kohë për të diskutuar rreth programit qeverisës, ndërsa në bazë të debatit që do të zhvillohet ministrat do të kenë të drejtë të bëjnë mbrojtjen e programit qeverisës për fushat përkatëse.

PD bëri të qartë pas seancës së kaluar ku u paraqit programi, se bojkoti nuk është pjesë e strategjisë së opozitës. Pasi ministrat iu përgjigjën pyetjeve të depozituara nga deputetët, u votua edhe për zgjedhjen e Edmond Spahos si zv.kryetar i Kuvendit. Spaho u propozua nga PD.

Më pasi nisi debati i deputetëve,  ku ministrat e kabinetit 'Rama', do të kenë të drejtë të bëjnë mbrojtjen e programit qeverisës për fushat përkatëse. Pak para se të nisë kjo seancë, kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se të djathtët do jenë në Kuvend për të bërë ‘oponencën e fuqishme politike dhe profesionale ndaj broshurës së ricikluar para dy ditësh në Kuvendin e Shqipërisë, një manifesti turli i eksperimenteve të vjetra”, sic tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 07:07

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar për arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu dhe 9 protestuesve të tjerë.

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që s

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At