Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Projekt-buxheti për 2020-n, reagon LSI: Ky është parashikimi i Bankës Botërore, me gënjeshtrat e Rilindjes jemi deri ne fyt! 

Postuar: 08/11/2019 - 15:38

Ish deputeti dhe aktualisht nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar mbi projekt-buxhetin e qeverisë për vitin 2020, duke hedhur poshtë treguesin se rritja ekonomike do të jetë 4.1%.

Sipas Vasilit, Banka Botërore parashikon 3.5% të rritjes për Shqipërinë në 2020, ndërkohë pjesa tjetër është gënjeshtër e radhës e Rilindjes.

Postimi i plotë:

Sot Rilindja duke paraqitur projektbuxhetin 2020 thote se rritja ekonomike do te jete medemek 4.1%.

BANKA BOTERORE pas analizes se saj jep parashikimin 3.5% te rritjes per Shqiperine ne 2020.

Une besoj Banken Boterore ,se me me genjeshtrat e rilindjes jemi deri ne fyt.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër me një postim në Facebook pas thashethemeve se Presidenti Meta po kërcënon politikën shqiptare me nxjerrjen e një video erotike ku është përfshirë një zv.minist

Postuar: 22/11/2019 - 12:50

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka mbledhur bashkë më një takim përfaqësuesit

Postuar: 22/11/2019 - 11:43

Nënkryetari i Komisionit Hetimor, Alban Zeneli duke folur në Komisionin e Hetimor për Metën, në m

Postuar: 22/11/2019 - 11:35

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli duke folur edhe për jetën e saj private është shprehur se

Postuar: 22/11/2019 - 11:27

Besnik Muçi edhe pse u shkarkua dje nga KPA që në mëngjes ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese me pr

Postuar: 22/11/2019 - 11:26

Kryetari i Parlamentit, Konstantinos Tasoulas, gjatë takimit të tij me një delegacion të Unionit

Postuar: 22/11/2019 - 11:16

Presidenti Ilir Meta lë të kuptuar se shumë shpejt mund të kërkojë referendum popullor për ndrysh