BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Projekt-buxheti për 2020-n, reagon LSI: Ky është parashikimi i Bankës Botërore, me gënjeshtrat e Rilindjes jemi deri ne fyt! 

Projekt-buxheti për 2020-n, reagon LSI: Ky është parashikimi i

Ish deputeti dhe aktualisht nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar mbi projekt-buxhetin e qeverisë për vitin 2020, duke hedhur poshtë treguesin se rritja ekonomike do të jetë 4.1%.

Sipas Vasilit, Banka Botërore parashikon 3.5% të rritjes për Shqipërinë në 2020, ndërkohë pjesa tjetër është gënjeshtër e radhës e Rilindjes.

Postimi i plotë:

Sot Rilindja duke paraqitur projektbuxhetin 2020 thote se rritja ekonomike do te jete medemek 4.1%.

BANKA BOTERORE pas analizes se saj jep parashikimin 3.5% te rritjes per Shqiperine ne 2020.

Une besoj Banken Boterore ,se me me genjeshtrat e rilindjes jemi deri ne fyt.