Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prokuroria nisi hetimet pas akuzave të PD, Bushati: Më vjen keq për mamanë dhe vëllain, por...

Postuar: 14/03/2019 - 21:10

Deputeti socialist Ervin Bushati ka reaguar në sërish në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike, se nuk justifikon dot 7 pasuri të paluajtshme.

I ftuar në Ora News, Bushati ka pranuar se i ka pasuritë për të cilat e ka denoncuar PD, madje ka shtuar dhe se ka dhe të tjera, por të gjitha i ka të deklaruara sipas ligjit.

'Janë këto pasuri, dhe kam dhe të tjera. I kam deklaruar. Me Bashën kam qenë kundër që në Këshillin bashkiak dhe kam shumë deklarta kundër tij. Që nga Rruga e Arbrit, Deti, 21 janari e shumë marrëzi të tjera të tij', ka thënë ndër të tjera Bushati.

Gjithashtu, socialisti ka vazhduar më tej duke thënë se për asnjë nga këto akuza nuk ka pasur reagim nga Basha, por se ai erdhi vetëm pasi u prek kunati i tij. 

'Nga ai s' ka pasur asnjë reagim për të gjitha këto. Por reagimi ka ardhur tetorin e kaluar kur u prek kunati i Bashës. Mua më kanë hapur dy çështje, një nga kunati i zotit Basha të cilit nuk i mbaj mend emrin për prishjen e imazhit dhe njië nga Basha vet... Unë gjithçka e kam të deklaruar. Basha po sillet si një bolshevik i vogël. Jam krenar për emrin dhe reputacionin e familjes time', ka thënë Ervin Bushati, ndërasa i ka kërkuar falje familjes së tij.

'Pronat janë të trashguara sepse i kam nga im atë që nuk jeton më. Më vjen keq për mamanë dhe vëllain po ça të bëjmë do ti durojmë dhe këto marrëzi të Bashës. Unë bëj një jetë komode dhe të gjitha i kam para se të bëhesha deputet.'

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 20:57

Një tjetër lëvizje ekstreme e opozitës e drejtuar nga petagogu Arian Galdini, ka guxuar të mos ndikohet nga thirrjet e Bashës dhe Kryemadhit, duke vazhduar kështu aktivitetin e saj poltik.  

Postuar: 20/03/2019 - 20:44

Sipas PD, 14 ish-deputetë ishin të pranishëm mbrëmjen e sotme me banorët e zonës së Unazës së Re.

Postuar: 20/03/2019 - 20:40

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin &ldquo

Postuar: 20/03/2019 - 20:21

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho gjatë një bisede televizive në Ora News, është sh

Postuar: 20/03/2019 - 19:58

 Deputeti Myslym Murrizi i ka kthyer një përgjigje të hidhur Presideniti Ilir Meta, pas dekl

Postuar: 20/03/2019 - 19:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale, tregon se gjatë vi

Postuar: 20/03/2019 - 19:26

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i është bashkuar protestës së banorëve të Astirit duke deklarua