BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Politike

“Pronari në hije ‘i biznesit të vdekjes’”/ Gazetari i njohur numëron një më një fakte që implikojnë direkt Shkëlzen Berishën: Çfarë ndodhi dy orë më vonë pasi shpërtheu Gërdeci

“Pronari në hije ‘i biznesit të vdekjes’”/

Gazetari Adriatik Doçi tha në një intervistë për Euroneës Albania se ka prova dhe dokumente që vërtetojnë që Shkëlzen Berisha jo vetëm ka lidhje me tragjedinë e Gërdecit por pronari në hije i ‘biznesit të vdekjes’ në Gërdec.

Doçi u shpreh se këto dokumente dhe prova që sipas tij janë në procesverbalet e prokurorisë, ngrenë dyshimet se ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu dhe ai i drejtësisë , Aldo Bumçi ishin ushtarë të Shkëlzen Berishës dhe vepronin për llogari të tij.

“Kur shpërtheu Gërdeci, 2 orë më pas, Mediu i telefonin 4 herë Berishës dhe Mihal Delijorgjit. Para se të nisin procedurat për këtë çështje, Shkëlzen Berisha del dhe hyn në zyrën e Fatmir Mediut dhe kjo është e faktuar, se çfarë kanë biseduar nuk dihet. Por pasi ata takohen, Mediu përgatit një dokumentacion që e çon në qeveri që përcakton edhe kompaninë që duhet të merrej me këtë proces që është Mihal Delijorgji dhe një amerikan që kishte përfaqësues ligjor Rrahman Selmanllari, që është mik i Shkëlqen Berishës. Ministrat Rusmali dhe Bode e kundërshtuan propozimin e Mediut në mbledhjen e 17 shkurtit 2007, madje ka pasur edhe debat mes tyre”, tha Doçi.

 

Më të lexuarat