BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x
BREAKING NEWS

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si asnjëherë më parë

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk do të keni “po” nga ne pa kthyer ...

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk
x
BREAKING NEWS

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok Çupi del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përgatitet: Këta të dy...

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok
x

Politike

“Propagandë përsëri e përsëri”/ Shpërthen Erion Braçe dhe publikon VIDEON: Gota po mbushet me gllënjka! Nuk di kujt i shkon në media që...

“Propagandë përsëri e përsëri”/

Deputeti Erion Braçe ka folur sërish për procesin e dhënies së naftës pa taksa për fermerët, proces i cili po ecën me hapa shumë më të ngadalta sesa e kërkon nevoja e tyre.

Braçe ka folur me shifra për numrin e fermerëve që e kanë përfituar deri tani naftën, ndërkohë që ngre dhe një tjetër problem, atë të afrimit të datës së skadimit të kontratës së punës, për personat që po merren me procesin.

Postimi i Braçes:

PER NAFTEN E BUJQVE PERSERI; PO PUNOHET AKOMA, POR JEMI SHUME SHUME MBRAPA ENDE!

Shifrat: Ne te gjithe JUGUN jane fiks 17.825 aplikime; jane punuar 5600 nga te cilat, per 4.100 jane dhene KARTAT E NAFTES, 1.500 presin miratimin ne AZHBR;

Shifrat ne Lushnje e Divjake;

Ne Lushnje jane 6.334 aplikime dhe jane dhene 1484 karta nafte; Ne Divjake jane 2.971 aplikime dhe jane dhene 370 karta nafte. GOTA PO MBUSHET ME GLLENJKA!

Dy ore e gjysem dje ne TREGUN E FRUTAVE E PERIMEVE TE LUSHNJES, u sterbinda se nafta eshte jetike dhe koha po iken!

Nuk di kujt i shkoi ne mendje qe tamam tani dhe duke e lidhur me DHENIEN E NAFTES, te kerkonte rregjistrin e fermave, por e pashe me syte e mi se si nje proces 3 minuta, zgjatet deri ne 12 minuta per cdo bujk;

Por edhe per cdo punonjes; DITA AQ ORE KA! Kjo pune po behet me punetore te marre me kontrate e per vetem 26 mije leke ne muaj!!!!!!!!!

Kontrata mbaron ne 31 maj dhe ne do jemi ne pike te hallit nese ata nuk vijojne punen!

Kush po merret me panair perseri e perseri, propagande perseri e perseri, duhet te kujtoje se bujqit kane nevoje per gjera konkrete! LLAFET NE VAKT PUNE KUSHTOJNE KOHE, PRODHIM, TE ARDHURA!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

Më të lexuarat