BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Propozimi për Asociacionin/ “Armik për vdekje i Kosovës”, Vasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Tirana ka një Vuçiç në zyrën e kryeministrit

Propozimi për Asociacionin/ “Armik për vdekje i

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur kundër kryeministrit Edi Rama, duke deklaruar se hapësira shqiptare nuk ka parë kurrë një personazh si ai.

Vasili iu referua propozimit të Ramës për Asociacionin serb në Kosovë, teksa u shpreh se Kosova kurrë nuk ka menduar se mund të ekzistonte një kryeministër shqiptar që do ta urrente atë “kaq egërsisht”.

Sipas tij drafti sekret për Kosovën nuk është i Ramës, pasi ky i fundit është i vetmi peng që pranon të përdoret paturpësisht për të vënë emrin si autor i Draftit.

Ai shtoi se e vetmja e mirë e kësaj situate është se tashmë askush në Kosovë e Shqipëri nuk ka më asnjë dilemë se në Tiranë “ka një Vuçiç në zyrën e kryeministrit”.

Postimi i plotë:

I perdorur gjer ne dhimbje, i urryer gjer ne palce!
Hapesira shqiptare kurre nuk ka pare nje personazh si Edi Rama!
Kosova kurre nuk ka menduar se mund te ekzistonte ndonje here nje kryeminister shqiptar qe do ta urrente kaq egersisht atë.
Shqiptaret kurre nuk e mendonin se kryeministri i tyre do te ishte 
Drafti sekret per Kosoven nuk eshte i Rames!

Rama nuk ka tru per drafte te tilla!
Por Rama eshte i vetmi peng, qe pranon te perdoret paturpesisht per te vene emrin si autor i Draftit.
Te tjerë…..jane pas tij.
Ai e ka tradhetuar gjithmone dhe pa fund Kosoven, ndaj ai dhe vetem ai mund te merrte persiper turpin, qe te thoshte se kosovaret nuk jane zot ne shtepite e tyre, por te huajt jane zoterit e vertete.
Shume shpejt do te zbulohen autoret e vertete te kesaj loje te ligë ne kurriz te Kosoves sepse nje loje e fshehte dhe e njeanshme eshte gjithmone nje loje shume lige.
E vetmja e mire e kesaj te keqeje eshte se tashme askush ne Kosove dhe ne Shqiperi nuk ka më asnje dileme se nje Vuçiç ne kemi ne Tirane ne zyren e kryeministrit.
Detyrimi yne eshte ta urrejme te gjithe kete besprerë!

 

Më të lexuarat