Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Propozoi Vitore Tushën për kreun e KLSH-së, Meta zbulon arsyet

Postuar: 15/11/2018 - 22:35

Presidenti Ilir Meta ka folur edhe në lidhje me propozimin e Vitore Tushës për tu zgjedhur në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

“Dua ti kontribuoj forcimit të pavarësisë së këtij institucioni. Është një institucion që bën vetingun e të gjithë institucioneve të tjerë në administrimin financiar. Duke qenë se ka një karrierë shumë solide në fushën e drejtësisë, s’ka pasur angazhim në politikë. Është një figurë me shumë integritet ,do ti kontribuonte forcimit të mëtejshëm të pavarësisë në këtë pozicion kuç”, tha Meta në “Open”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 15:36

Ish-deputeti i LSI-së Përparim Spahiu, që dorëzoi mandatin, i është përgjigjur raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, i cili u shpreh në një intervistë për Deutsche Welle se Shqipëria n

Postuar: 21/02/2019 - 15:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzim Basha ka deklaruar për median prestigjioze  “Ass

Postuar: 21/02/2019 - 15:22

Pasi ka përfunduar protesta ditën e sotme, ku çdo gjë shkoi në mënyrë paqësore dhe të gjithë depu

Postuar: 21/02/2019 - 14:47

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur krah të djalit të tij. 

Postuar: 21/02/2019 - 14:25

Pasi protesta e opozitës përfundoi në mënyrë paqësore, pa asnjë incident dhe konflikt, i menjëher