BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Politike

“Protesta deri në largimin e Ramës”, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së zbulon çfarë ka planifikuar të bëjë Berisha në 7 korrik dhe kujt pritet t’ia dorëzojë kreun e partisë (EMRI)

“Protesta deri në largimin e Ramës”, anëtari i

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Mariglend Doçi, paralajmëron një protestë të madhe në 7 korrik, e cila do të ketë si qëllim largimin e Edi Ramës nga pushteti.

“Shoqëri civile do të thotë grupe që nuk janë të lidhura me qeverinë. Gjithë ato grupime që janë një grup njerëzish, financohen për projekte të ndryshme nga qeveria shqiptare, ambasada amerikane dhe dalin në petkun e shoqërisë civile.

Se po të paguaj unë, ti nuk mbron interes të shoqërisë civile. Adriatik Lapaj etj. Mënyra se si zhvillohen ato protesta, të çojnë në këtë logjikë. Janë disa shoqata që mbështeten me fonde drejtpërdrejtë nga Soros dhe kanë të njëjtën axhendë si qeveria shqiptare, që kanë si qëllim shpopullimin e Shqipërisë.

Shoqëri civile do të thotë bashkim i fronteve të ndryshme, globalizëm do të thotë komunizëm. Shoqëri e hapur do të thotë internacionalizëm. Në datën 7 korrik, grupet e vërteta të interesit ishin mbrëmë në takim me kryetarin e PD, zotin Berisha.

Fokusi kryesor ishte për shpëtimin e Shqipërisë. U theksua se shqiptarët për shkak të krizës ekonomike që vazhdon të tejzgjatet në Shqipëri, duhej lënë data e protestës 7 korrik, ku do të dalin shoqëria civile, kundër rritjes së çmimeve abuzive.

Çdo gjë në Shqipëri rritet dhe askush nuk del për të frenuar këtë rritje të çmendur. PD do të jetë motori kryesor i protestës. Protesta u quajt kombëtare, nuk do të mbahet vetëm në Tiranë.

Do ketë një rakordim mes shoqërive civile dhe në qytet të tjera.”, tha ai.

Ai deklaroi se nuk do të ndalen protestat dhe se kërkesa kryesore është largimi i qeverisë Rama për paaftësinë e krizës aktuale por edhe në menaxhimin e çdo gjëje që ka 9 vite dhe deri sot.

Ndër të tjera shton se Belind Këlliçi mund të jetë edhe kryetar i Partisë Demokratike, por nënvizoi se PD e kërkoi Sali Berishën që të jetë kryetar, si i vetmi që mund t'i japë drejtim situatës ku ndodhet partia.

Sipas tij, nuk ka asnjë person në PD që të konkurrojë përballë Sali Berishës.

Më të lexuarat