BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Politike

Protesta e 11 shkurtit, Berisha me tone të ashpra: Rama të largohet një orë e më parë ose shqiptarët do ta hedhin në Lanë!

Protesta e 11 shkurtit, Berisha me tone të ashpra: Rama të largohet

Kryetari i Partisë Demokratike,  Sali Berisha  ka mbledhur mbrëmjen e sotme në selinë blu, drejtuesit politikë dhe drejtuesit e qarqeve për të diskutuar në lidhje me protestën e njoftuar në datën 11 Shkurt përpara kryeministrisë.

Ai iubëri thirrje qytetarëve që të bashkohe për të mbrojtur nderin dhe dinjitetin e kombit. Sipas tij, kryeministri Edi Rama duhet të dorëhiqet një minutë e më parë, ose përndryshe qytetarët do e hedhin në Lanë.

Berisha: Rama duhet të  largohet një minutë e më parë, përndryshe shqiptarët do ta hedhin në Lanë. Largimi i Ramës me të gjitha mjetet demokratike, është misioni i të gjitha misioneve dhe  qytetarëve e popullit opozitar. Thirrja jonë është që shqiptarët kudo që janë të bashkohen për të mbrojtur dinjitetin kombëtar, ai u fut një thikë në zemër marrëdhënieve me SHBA.

Shërbim më të keq që mund ti bëhej kombit shqiptar, ai bëri përllogaritje të karriges së tij. Unë kam besim se më 11 shkurt, i madh e i vogël do të vijë në Tiranë, Tirana do të derdhet në rrugë për të larguar nga pushteti uzurpatorin, një kryeministër që është sot njeriu më i damkosur, njeri që ka kryer akte ndaj SHBA sikur Shqipëria të ishte në armiqësi me këtë vend, ka kryer akte sikur të ishte agjent i një prej vendeve armike me SHBA. Qytetarët më 11 shkurt do të thonë fjalën e tyre.

Më të lexuarat