BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Politike

Protesta e 6 dhjetorit, analisti zbardh prapaskenat: Ja çfarë po synon Berisha e Meta

Protesta e 6 dhjetorit, analisti zbardh prapaskenat: Ja çfarë po

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, po protestojnë për t’i treguar Evropës se  nuk mund të ketë paqe nëse ata nuk ulen në tavolinë me liderët ndërkombëtar.

Meçe lëshoi deklaratën e fortë duke thënë se Meta është shpallur “non grata” de fakto, pasi sipas tij ai është përjashtuar nga të gjitha takimet ndërkombëtare evropiane.

Sipas analistit Berisha e Meta me anë të protestës duan të tregojnë se faktori i paqes në vendin tonë janë vetëm ata të dy .

“Sali Berisha dhe Ilir Meta protestojnë për të vetmen gjë, t’i tregojnë Evropës dhe partnerëve tanë ndërkombëtar se Shqipëria nuk mund të ketë kurrë paqe nëse këta dy njerëz “Non Grata” nuk do të ulen në tavolinë me Evropën. Nëpërmjet mitingut dhe protestës që s’kanë për ta bërë. Meta është përjashtuar nga të gjitha takimet ndërkombëtare evropiane. Kjo vërteton se ai de fakto është ‘Non Grata’.

Të gjitha vërtetojnë se ka përjashtim, natyrisht dhe koha do vërtetojë tjetër, natyrisht dhe këtë që them unë. Një gjë është e vërtetë, që kjo e ashtëquajtur protestë ka vetëm një synim, t’i bëjë presion Evropës që ashtu siç është bërë për  30 vjet nga Berisha që Ballkani nuk mund të ketë stabilitet pa Berishën dhe këtë kartë e ka luajtur për 30 vjet.

Berisha është një person që është një strukturë që financon për të prodhuar figurën e Berishës si një person pa të cilin nuk mund të ketë stabilitet në Shqipëri. Ata duan të tregojnë se faktori i paqes në Shqipëri, deçiziv për paqen në Shqipëri ka vetëm një emër aleanca Berisha- Meta”- tha ai.

Më të lexuarat