BREAKING NEWS

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda Klosit zbulon si qëndron e vërteta e 125 mijë eurove dhe deklarimeve të vëllait të ish-zyrtares

A kishte marrëveshje me Rozeta Dobin për paratë? Avokati i Alda
x
BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x

Politike

Protesta e 6 dhjetorit, Çika: Berisha do bëjë kamikazin, ka efekte negative jo vetëm për imazhin e Shqipërisë, por edhe për PD

Protesta e 6 dhjetorit, Çika: Berisha do bëjë kamikazin, ka

Gazetari Nebil Çika, protestën e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor, në të njëjtën ditë kur në Tiranë mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, e sheh si të gabuar dhe me më shumë efekte negative se pozitive, jo vetëm për imazhin e Shqipërisë, por për vetë Partinë Demokratike dhe grupimin e Berishës. Çika theksoi për mediat se protesta është thirrur për hallin personal të Berishës, për shkak të përplasjes që ka me SHBA dhe BE. Sipas tij, edhe pse nuk ka dalë drejtpërdrejt, Berisha është i izoluar në të gjitha vizitat që bëjnë liderët europianë, nuk e takojnë.“Berisha ka skenar zhurmën, do të bëj zhurmën, kamikazin. Ky do të bëj një sherr me policinë se nuk e lënë të futet në bulevard. Për mua Berisha është kamikazi i atëhershëm, si lajmi i orës së Bushit. Ky synon zhurmën që të imponohet se faktori opozitar jam unë. Ky mendon të përfitojë se nuk ka rrugë tjetër me izolimin që ka. Është i rrethuar nga të gjitha anët. Halli i Berishës është me ndërkombëtarët, me SHBA, Britaninë e Madhe dhe BE. Hallin e ka me ata, jo me Ramën. Ky thotë do tërheq vëmendjen e mediave europiane, është në rrugën më përfituese personale. Problemi është çfarë efekti ka për shqiptarët… Në çdo deklaratë edhe kundërshtarë të tjerë thonë se Rama është hajdut. Raportet ndërkombëtare janë më të besueshme, kur sulmojnë qeverinë. T’u thotë Berisha ndërkombëtarëve se çfarë ka Rama, do t’u thotë se çfarë është shkruar në raport. Çfarë do i thuash 28- 30 Kryeministrave të BE që ata e kanë nxirë Ramën më keq se ne. Nuk shkon logjika se ai do u tregojë atë që e dinë. Ka media që nuk janë dashamirëse në botë”, tha ai. Çika tha se mediat e huaja mund të shkruajnë se liderët e BE shkuan atje, shqiptarët dolën në protestë. “Lajmi do jetë se BE pritet me protesta në Shqipëri. Pritet samiti me protesta, por e bëjnë komunistët dhe anti-globalistët. Berisha të thotë që jam komunist. Berisha do ta shohin që është në krye të opozitës. Edhe me 5 veta, po e bëri zhurmën e ka arritur. Tituj ndërkombëtarë do Berisha. Ka media jodashamirëse, rusët, serbët, kinezët, të cilët do e shfrytëzojnë. Liderët e BE shkuan atje, shqiptarët dolën në protestë. Ky samit i kalon përmasat e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor. Samiti është lajmi, nuk është kur qeni kafshoi njeriun, por njeriu kafshon qenin. Nuk bëhet kot në Tiranë. Ka 10 vjet që vizitat në Shqipëri apo Ballkanin Perëndimor, bëhen në një luftë Lindje-Perëndim”, tha Çika.

Më të lexuarat