Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta e papritur në Shkodër, Bardh Spahia zbulon për kë ishte sinjali

Postuar: 14/08/2019 - 21:42

Në një prononcim për mediat nga Shkodra, Spahia tha se Valdrin Pjetri nuk është thelbi i kësaj proteste, por kryeministri Edi Rama që promovon dhe u jep pushtet kriminelëve. 

 
"Ishte një protestë e natyrshme e qytetarëve të ndershëm ndaj tentativës së Ramës për të uzurpuar pushtetin lokal, që nuk kishte si të ndodhte ndryshe që ishte përfaqësues i krimit. Ky sinjal nuk është vetëm për Shkodrën dhe Pjetrin, por për shumë Valdrin të tjerë që kanë gjetur mbështetjen nga pushteti qendror. Është Edi Rama thelbi i kësaj proteste. Filloi nga Shkodra, si kryeqyteti i traditave të Shqipërisë me një të komanduar nga Rama që zgjodhi një përfaqësues të krimit. Edhe para zgjedhjeve ju e keni parë që shteti shqipra në të gjitha nivelet kanë qenë të mbushur me përfaqësues kriminal. Fenomen që ka filluar që me ardhjen e Edi Ramës. Promovimi e mbështetja e kriminalëve, nuk është fenomen pas datës 30 qershor në qeverinë e Ramës. Mënyra e vetme është përgjigja e qytetarëve, duke shprehur në mënyrë paqësore këtë revoltë", tha Bardh Spahia.
 
Ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike ka publikuar një listë të "zezë’ me 17 kryebashkiakë dhe deputetë të Edi Ramës të lidhur me krimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2019 - 21:47

Ish kryetari i Gjykatës së Larte Xhezair Zaganjori dhe tre ish gjyqtarë të tjerë të Gjykatës së Lartë kanë vendosur të luajnë “juristash” me institucionet e reja te e reformës në drejtësi.

Postuar: 15/12/2019 - 21:22

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji do të publikojë përgjime të reja që mund të mb

Postuar: 15/12/2019 - 20:39

Gjatë fjalës së tij në Akademinë Politike të FRPD-së, kreu i PD-së Lulzim Basha parashtroi edhe p

Postuar: 15/12/2019 - 19:43

Udhëzimi i parë i prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela është nxjerrë në funksion të krijimit të

Postuar: 15/12/2019 - 19:21

I ftuar në Akademinë Politike të FRPD-së, Christian Kremerë zv sekretar i Përgjithshëm i Unionit

Postuar: 15/12/2019 - 19:11

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla komenton ligjin e ri për mediat