Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta e studentëve/ Basha tek Unaza e Re: Ja çfarë e bashkon me ‘Astirin’

Postuar: 06/12/2018 - 17:22

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish tek Unaza e Re për të mbështetur banorët e Astirit në mbrojtje të banesave të tyre.

Basha tha se tashmë protestat që po shpërthejnë njëra pas tjetrës i bashkon motivi për të protestuar ndaj një qeverie që ideal ka vetëm grabitjen.

“Kemi protestën e studentëve ku duan ti vjedhin duke rritur tarifat vit pas viti, cfarë I bashkon të gjithë këto protesta, i bashkon një qeveri që ska asnjë motiv tjetër por vetëm grabitjen. Këtu tek Unaza e Re ka një grabitje të madhe. Kjo është e vërteta”, tha Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi. 17 vetë, në një zyrë 2 me 3, marrin rrogën. Sot ke 57 punonjës social. Për personin nuk kam asnjë koment.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr

Postuar: 21/05/2019 - 22:35

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët h

Postuar: 21/05/2019 - 22:30

 Sot u zhvillua Komiteti Vjetori Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), në