Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Protesta të fuqishme do ta rrëzojnë", aleati i Bashës paralajmëron lëvizje të bujshme për Ramën

Postuar: 22/10/2019 - 17:06

 Kreu i PDK-së, Nard Ndoka u shpreh se protestat e opozitës do të vijojnë nëse kryeministri Edi Rama nuk do të ketë dakordësi për plotësimin e kushteve të Bundestagut.

“Nuk është e thënë që me protestat Rama nuk rrëzohet. Mund të ketë protesta të fuqishme që mund të rrëzojnë atë. Ne kemi një kryeministër që nuk ndikohet fare nga gjendja ekonomike  e vendit. Ne nuk shohim që do të reflektojë. Pati një goditje edhe nga presidenti francez. Faktori ndërkombëtar nuk mund të godasë drejtpërdrejtë por mesazhi ishte i qartë që detyrimet nuk janë plotësuar. Është fati i madh që Bundestagu Gjerman janë në unison sa i takon 9 pikave. Politikat gjerman kanë një standard tjetër", tha Nard Ndoka për Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 13:16

“E gjitha që duhet të bëjë Shqipëria është zbatimi i reformës në drejtësi”, kështu u përgjigj ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, teksa u pyet se si mund të zgjidhet konflikti mes Presidentit dhe

Postuar: 18/11/2019 - 13:07

Mbrëmjen e djeshme u luajt ndeshja Shqipëri-Francë e vlefshme për eliminatoret 2020.

Postuar: 18/11/2019 - 12:57

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt ka përshëndetur vendimin e opozitës joparlamentare për të ma

Postuar: 18/11/2019 - 12:56

Çështja e financimit rus të Partisë Demokratike për lobimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës en

Postuar: 18/11/2019 - 12:54

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka bërë thirrje presidentit të R

Postuar: 18/11/2019 - 12:41

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi kërkoi sot një fond shtesë.

Postuar: 18/11/2019 - 12:20

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka sqaruar në Facebook arsyet e mungesës së tij në një event të rën