BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Politike

Protestat e 7 korrikut/ “Shpërthen” Ilir Demalia: Këta rrota janë vërdallë, nuk kanë si të ndryshojnë

Protestat e 7 korrikut/ “Shpërthen” Ilir Demalia: Këta

Analisti Ilir Demaliaj teksa fliste për protestën që do të mbahet në Tiranë ditën e nesërme (7 korrik) u shpreh se shqiptarët nuk do të protestojnë.

Demaliaj tha se shqiptarët jetojnë me sindromën e së shkuarës.  Ai u shpreh se kjo opozitë e cila është pjesë e kësaj loje politike 30 vjeçare që vetëm bëjnë rrotacion por rrota nuk ndryshon, rrotat vijnë vërdallë, nuk kanë si ta ndryshojnë situatën.

Ilir Demaliaj: Shqiptarët kanë 1 mijë arsye për të protestuar. Protestat janë gjëja më normale në një vend demokratik. Shqiptarët nuk do të protestojnë. Kjo opozitë e cila është pjesë e kësaj loje politike 30 vjeçare që vetëm bëjnë rrotacion por rrota nuk ndryshon. Po këto rrota janë vërdallë, rrota Berisha, rrota Rama, rrota Meta, rrota Monika, gjithë rrotat vijnë vërdallë dhe nuk kanë si ta ndryshojnë këto. Një njeri me integritet dhe me respekt për veten e vet nuk ka pse të dali. Ka 1 mijë arsye për të dalë në protesta por jo me Berishën.

“Ne jetojmë në sindromën e të shkuarës. Fakti që ne sillemi e përshtillemi, ka 30 vjet, që ka qenë pjesë e regjimit të nomenklaturës së kaluar si sekretar partie, vjen dhe bën gjithë këto katastrofa për të na dhënë katastrofën e re Rama, se Rama mbi llumin e këtij e ngriti llumin. Llumi vetëm vazhdon ngrihet. Më mirë dal vetëm dhe shëtis me pankartë rrugëve gjithë ditën sesa të shkoj pas Berishës për ti shërbyer Berishës, për problemet e tij”, tha Demaliaj.