Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Prova skandaloze”, ish-deputeti i PD del me paralajmërimin e fortë për PS: Ja çfarë kemi siguruar me filmime!

Postuar: 11/09/2019 - 14:13

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka publikuar prova që sipas tij vërtetojnë se PS manipuloi rezultatin më 30 qershor.

Përmes një konference për shtyp nga selia blu, Bylykbashi bëri me dije se PD ka siguruar prova konkrete me pamje filmike, se si u manipuluan votat në qendrat e numërimit nga komisonerët socialistë.

"Prova skandaloze për manipulimin e zgjedhjeve. Janë prova që ne i kemi siguruar nga filmimet e qendrave të numërimit. Rezulton se grupet e numërimit kanë manipuluar shifrat. Kemi parë shkelje nga lloje të ndryshme. Janë parë që shpeshherë fletët e votimit janë marrë në grup dhe hiqeshin pa u numëruar. Fletë votimi jashtë kamerat. Janë plotësuar flet bosh në tavolinat e numërimit. Janë gjetur fletë pa vulat e komisionit. Ne e kemi denocuar rregullisht faktin që kutitë janë mbushur nga komisionerët. Nuk ka asnjë veprim për të filluar hetimet. Provat janë përpara prokurorisë", tha Bylykbashi. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:24

Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në Facebook ka komentuar situatën në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit të 26 nëntorit që na la pas 52 viktima.

Postuar: 11/12/2019 - 12:19

Kryeministri Edi Rama takoi të prekurit nga tërmeti në Laç, ku lejoi të flisnin gratë fillimisht

Postuar: 11/12/2019 - 12:11

Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme ka parë nga afër një tjetër qytet që po vuan nga dëm

Postuar: 11/12/2019 - 12:10

Kreu demokrat, Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në Facebook ka uruar 29 vjetorin e themelimit t

Postuar: 11/12/2019 - 11:47

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot banorët e Laçit të prekur nga tërmeti, ndërsa ka parë nga a

Postuar: 11/12/2019 - 11:36

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot banorët e Mamurrasit, banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti

Postuar: 11/12/2019 - 11:33

Me debate të forta është shoqëruar mbledhja e sotme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave.