BREAKING NEWS

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh” federatat, në urdhrin zyrtar lejohet vetëm… kampionati i futbollit

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh”
x

Politike

PS drejt shkarkimit të Metës, zbulohet ku do të jetë kryeministri Edi Rama sot në orën 11:00 dhe kë do të takojë

PS drejt shkarkimit të Metës, zbulohet ku do të jetë

Ndërkohë që vendi është në një situatë politike të tensionuar, kryeministri Rama ka një axhendë të ngjeshur duke mos u ndalur pavarësisht vështirësive.

Kryeministri Edi Rama do jetë ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në të njëjtën ceremoni ku do të jetë i pranishëm edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Ndërkohë mësohet se pasdite kryeministri do të jetë në Lushnje dhe Divjakë ku do të zhvillojë takime elektorale për zgjedhjet lokale.

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e djeshme në Bruksel ku zhvilloi takime me zyrtarë të lartë prej ku mori edhe mbështetjen për hapjen e negociatave për Shqipërinë.